!!!UWAGA!!! NABÓR WOLONTARIUSZY ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY

 

Jak zostać wolontariuszem WOŚP?

Zgłoś się do nas! Od nas dostaniesz identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka, czyli wszystkie rzeczy niezbędne do udziału w kweście. Dysponujemy ograniczoną liczbą wolontariuszy, dlatego przed złożeniem dokumentów u nas zastanów się dobrze czy faktycznie będziesz mógł poświęcić swój czas na kwestę w dniu Finału. Jeśli nie jesteś tego pewien zgłoś się jako wolontariusz pomagający w pracach organizacyjnych Sztabu.

Zanim skontaktujesz się z nami przeczytaj uważnie Regulamin Wolontariusza. Oprócz zasad, które zostały ustalone wewnątrz Sztabu obowiązują Cię wszystkie postanowienia w nim zawarte.

Musisz pamiętać, że za zbieranie wolontariuszy odpowiedzialny jest Szef Sztabu w związku z tym to on, ma pełną decyzyjność co do tego z kim będzie pracował. Sztaby mają ograniczoną pulę wolontariuszy, co bardzo często oznacza, iż nie wszyscy chętni zostaną przyjęci.

Jak się zarejestrować?

Za pomocą strony iwolontariusz.wosp.org.pl i samodzielnego uzupełnienia formularza zgłoszeniowego.
Osoby niepełnoletnie powinny poprosić opiekuna (rodzica) o pomoc i założenie konta opiekuna wolontariusza. Zgłoszenie do sztabu nie jest jednoznaczne z zostaniem wolontariuszem.
Uwaga! Po wysłaniu zgłoszenia musisz skontaktować się z nami na wolontariusze@dublinwosp.org.pl aby potwierdzić dane, które zostały wpisane do formularza. Pamiętaj, że mamy ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone.

 

Rejestracja za pomocą TOKENÓW

Tokeny, czyli specjalne kody.  Możesz go dostać w siedzibie Sztabu lub od koordynatora wolontariuszy. Po otrzymaniu TOKENA będziesz miał 100% pewności, że zostaniesz wolontariuszem danego Sztabu.

Jak to działa? 

1. Dostajesz od sztabu TOKEN

2. Rejestrujesz się na www.iwolontariusz.wosp.org.pl (podajesz swoje dane i dodajesz zdjęcie)

3. Po zalogowaniu na www.iwolontariusz.wosp.org.pl wpisujesz w wyszukiwarkę swój TOKEN. Wynikiem jest Twój sztab. Możesz się do niego zgłosić.

4. Po przesłaniu zgłoszenia musisz poczekać na sprawdzenie jakości Twojego zdjęcia.

5. Skontaktuj się ze Sztabem aby mógł on zweryfikować poprawność Twoich danych.

W ten sposób na iwolontariusz.wosp.org.pl może zarejestrować się osoba pełnoletnia. Osoba niepełnoletnia TOKEN powinna przekazać swojemu opiekunowi. Zgłoszenie nie jest jednoznaczne z zostaniem wolontariuszem – musisz udać się do Sztabu aby potwierdzić dane, które zostały wpisane do formularza.

Dlaczego osoba niepełnoletnia nie może samodzielnie zarejestrować się jako wolontariusz?

Ponieważ osoba, której dane zostają wprowadzone do bazy danych musi wyrazić na to zgodę. Ustawa dotycząca przetwarzania danych osobowych to definiuje, a RODO weryfikuje. Dbajmy wspólnie o bezpieczne przetwarzanie danych osobowych!